Finanse

Gotowe spółki z o.o.

Zmęczony comiesięcznymi składkami do ZUS-u? Marzysz o prowadzeniu spółki z o.o., ale nie masz cierpliwości na długotrwałą rejestrację? Gotowe spółki z o.o. stanowią szybką alternatywę, umożliwiającą natychmiastowe rozpoczęcie działalności pod własnym szyldem. Odkryj, jak uniknąć oczekiwania na rejestrację i przejmij gotowy podmiot już teraz.

Gotowe spółki z o.o. – alternatywa dla samodzielnej rejestracji podmiotu

Masz dość comiesięcznego płacenia wysokich składek do ZUS-u? Chcesz rozpocząć działalność pod szyldem spółki z o. o.? Czy wiesz, że samodzielna rejestracja spółki z o. o. może potrwać obecnie nawet kilka miesięcy? Jeśli zależy Ci na tym, aby zarządzać spółką jak najszybciej, wybierz alternatywę w postaci zakupu gotowego podmiotu.

Gotowe spółki to podmioty kompleksowo przygotowane do prowadzenia działalności. Działają na podstawie prawidłowo sporządzonej i podpisanej notarialnie umowy spółki, dysponują numerami KRS, NIP i REGON. Zostały zarejestrowane również do podatku VAT/VAT UE. Kupując gotową spółkę będziesz mógł rozpocząć działalność właściwie z dnia na dzień, bez konieczności żmudnego i stresującego oczekiwania.

Dlaczego rejestracja spółki z o. o. trwa tak długo?

Jeśli chcesz zarejestrować spółkę z o. o. samodzielnie, możesz dokonać tego na dwa sposoby. Pierwszym jest złożenie wniosku rejestrowego w sądzie z wydziałem KRS. Kolejnym – założenie spółki przez internet, korzystając z trybu S-24. Jak pokazują badania, przeprowadzone przez ekspertów z instytutu ABR SESTA, średni czas rejestracji spółki w sądzie wynosi obecnie około 30 dni. Taki termin rejestracji dokumentu zadeklarowali pracownicy w prawie 40 proc. badanych sądów. W przypadku kolejnych 10 proc. data ta wydłużyła się jednak aż do 2-3 miesięcy.

Co jest przyczyną przedłużającej się rejestracji? Na barkach urzędników spoczywa zdecydowanie więcej obowiązków niż są oni w stanie unieść. Oprócz rejestracji nowych spółek do ich zadań należy również wprowadzanie zmian we wpisach i wykreślanie z rejestru starych podmiotów.

Choć rejestracja spółki przy pomocy trybu S-24 może trwać zdecydowanie krócej, taki sposób niesie za sobą sporą niedogodność. Jeśli zdecydujesz się na założenie spółki przez internet, będziesz musiał skorzystać z gotowego wzorca umowy, bez możliwości jego modyfikacji. Jeśli zależy Ci na tym, aby dostosować szablon do własnych potrzeb i specyfiki prowadzonej działalności, korzystając z trybu S-24 nie będzie to możliwe. Dodatkowo należy posiadać podpis kwalifikowany lub profil na portalu ePUAP.

Nie tylko nadmiar obowiązków

Przeciążenie polskich sądów nie jest jedynym powodem przedłużającego się oczekiwania na rozpoczęcie działalności w formie spółki. Kolejną przyczyną takiego stanu rzeczy jest nawet kilkumiesięczne czekanie na… rejestrację do podatku VAT. Zgodnie z zapisami aktualnie obowiązującej ustawy o VAT, kontrolerzy skarbowi mają obowiązek ręcznej weryfikacji wiarygodności przedsiębiorców.

Choć na wykonanie zadania mają 30 dni, jak pokazuje doświadczenie – okres ten przedłuża się nawet do 2-3 miesięcy.

Chcesz rozpocząć działalność jak najszybciej?

Jeśli zależy Ci na tym, aby rozpocząć działalność jak najszybciej, zamiast samodzielnie rejestrować podmiot, kup gotową spółkę z o. o. Takie spółki, założone z reguły kilka lub kilkanaście miesięcy wcześniej posiadają umowę spółki, numery NIP i REGON, a nierzadko również specjalistyczne koncesje. Zarejestrowane do podatku VAT, VAT-UE umożliwiają rozpoczęcie działalności właściwie z dnia na dzień.

Zalety gotowych spółek

Głównym powodem, który popycha przedsiębiorców do zakupu gotowej spółki jest oszczędność czasu. Nie jest to jednak jedyny argument, przemawiający za wyborem takiego rozwiązania.

Kupując gotową spółkę, masz zdecydowanie większe szanse na otrzymanie kredytu bankowego, uzyskanie dotacji czy wygranie przetargu. Wiele banków oraz instytucji finansowych wymaga bowiem określonego stażu na rynku. Kupując spółkę, zarejestrowaną kilka lat temu możesz mieć pewność, że spełnisz kluczowe kryterium.

Gotowa spółka pomoże Ci zrealizować atrakcyjne okazje biznesowe, które… pewnie szybko się nie powtórzą. Dzięki możliwości szybkiego działania rozwiniesz swój biznes, zdobędziesz nowych klientów i osiągniesz korzyści finansowe.

Zakup gotowej spółki może być szczególnie zasadny również dla obcokrajowca. Kupując przygotowany do prowadzenia działalności podmiot, cudzoziemiec uniknie żmudnych procedur, które mogą okazać się dla niego szczególnie kłopotliwe.

Wybierz mądrze

Zakup gotowej spółki z o. o. od osoby prywatnej może wiązać się ze sporym ryzykiem. Może się bowiem okazać, że wystawiony na sprzedaż podmiot posiada niespłacone zobowiązania czy inne obciążenia, o których zwyczajnie nie miałeś pojęcia. Gwarancją bezpieczeństwa jest skorzystanie z usług firmy, która specjalizuje się w sprzedaży gotowych spółek. Zanim podpiszesz umowę zbycia udziałów upewnij się, że masz do czynienia z kompetentnym, uczciwym partnerem biznesowym.