ROZLICZANIE CZASU PRACY KIEROWCY

Administracja danymi dotycząca pracy kierowców firmy jest obowiązkiem firmy. Karta czasu pracy kierowcy to ważny dokument w procesie rozliczania. Poprawnie wypełnione dokumenty są konieczne do przedłożenia na wypadek kontroli ITD i PIP. Firma Your Tax oferuje usługę mającą na celu analizę i rozliczenie czasu pracy kierowcy. Your Tax poza zarządzaniem danymi reprezentuje Twoją firmę w wypadku kontroli. Dodatkowo z Your Tax rozliczysz płace minimalne, a Twoja firma zyska profesjonalne zarządzanie zadaniami wykonywanymi przez kierowców. Rozliczanie kierowców z Your Tax to pewność i bezpieczeństwo.

Ewidencja czasu pracy kierowcy

Prowadzisz działalność w branży transportowej lub logistycznej? Jednym z ważnych wymogów, które musisz spełnić jest ewidencja czasu pracy kierowców, których zatrudniasz. Kwestię tę reguluje zarówno Ustawa o transporcie drogowym, jak i prawo międzynarodowe. Chcesz precyzyjnie i zgodnie z przepisami rozliczać czas pracy kierowcy ciężarówki czy autobusu? Chętnie Ci w tym pomożemy!

Your Tax to zespół ekspertów, również gdy chodzi o czas pracy kierowców. Zadbamy o jego profesjonalną ewidencję oraz rozliczanie – zarówno na terenie Polski, jak i krajów Unii Europejskiej. Wymóg prowadzenia ewidencji czasu pracy kierowców reguluje konkretna ustawa. Ewidencja czasu pracy kierowcy musi być udokumentowana w zapisach na wykresówkach, wydrukach danych i plikach z karty kierowcy i tachografu cyfrowego, dokumentach wewnętrznych rejestrujących pracę i jej rodzaj, a także w sporządzanych rejestrach. Administracja taką ilością danych wymaga profesjonalnego prowadzenia. Your Tax wprowadza specjalistyczne rozwiązania prowadzące ewidencję czasu pracy kierowcy. Fachowcy z Your Tax usprawniają zarządzanie danymi i skrupulatnie prowadzą wymaganą ewidencję.

Rozliczanie płacy minimalnej w Europie

Prowadzisz działalność transportową na terenie UE – np. w Niemczech i Francji? Musisz więc wiedzieć, że m.in. na terenie tych państw obowiązują minimalne stawki godzinowe za pracę, do których dostosować muszą się również firmy transportowe z innych krajów. Nawet, jeśli Twoje auto jedynie przejeżdża przez ich terytorium, konieczne jest rozliczenie płacy minimalnej zgodnie z zasadami tam obowiązującymi.

Eksperci z Your Tax oferują Ci pełne wsparcie w tym zakresie – bez względu na to, czy chodzi o tygodniowy czy dzienny czas pracy. Jesteśmy na bieżąco z zasadami obowiązującymi w prawie europejskim. Udzielimy Ci więc kompleksowych informacji oraz zajmiemy się rozliczeniami na terenie UE zgodnie z wymogami.

Analiza i rozliczanie czasu pracy kierowców

Rozliczanie czasu pracy kierowcy reguluje stosowna ustawa o czasie pracy. Kierowca nie może pracować powyżej limitu godzinowego – zarówno gdy chodzi o dzienny czas pracy, jak i tygodniowy czas pracy. To zasady przestrzegane restrykcyjnie – przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo na drodze.

Jeśli chcesz mieć pewność, że czas pracy kierowcy tira czy autobusu jest rozliczony poprawnie – profesjonalna ewidencja czasu pracy jest niezbędna. Taką oferuje Ci Your Tax. Każda dostarczona przez Ciebie karta ewidencji czasu pracy zostanie rzetelnie przeanalizowana, a godziny pracy wyliczone szczegółowo – tak, by Twoja dokumentacja nie zawierała błędów formalnych i była gotowa do ewentualnej kontroli. Profesjonalna ewidencja czasu pracy pozwoli Ci również łatwiej rozliczać się z zatrudnionymi kierowcami.

Kontrole ITD i PIP – reprezentacja

Ewidencja czasu pracy podlega częstym kontrolom – zarówno tym z Państwowej Inspekcji Pracy, jak i Inspekcji Transportu Drogowego. Your Tax nie tylko pomoże przygotować Ci wszystkie dokumenty związane z ewidencjonowaniem czasu pracy, ale również może reprezentować Twoją firmę w procesie kontroli. Dzięki temu, oszczędzasz swój czas, a jednocześnie masz pewność, że wszystkie formalności związane z kontrolą przebiegają rzetelnie i poprawnie.


ZAJMIJ SIĘ, ROZWIJANIEM BIZNESU
YOUR TAX ZAJMIE SIĘ RESZTĄ

Rozliczanie delegacji

Odbywanie podróży służbowej przez pracowników i kierowców firmy wiąże się z koniecznością rozliczenia delegacji. Rozliczenie delegacji wymaga profesjonalnej usługi księgowej do rozliczenia wszystkich kosztów poniesionych podczas wyjazdu. Na te koszty składają się diety, koszty noclegów na czas delegacji oraz inne koszty pokrewne. Każdy z kosztów wymaga skrupulatnego udokumentowania i rozliczenia. Firma Your Tax, jako ekspert w dziedzinie księgowości, profesjonalnie prowadzi kalkulacja związane z podróżami służbowymi pracowników firmy. Rozliczenie delegacji krajowej oraz delegacji zagranicznej przez specjalistów z Your Tax stanie się czystą formalnością.

Rozliczanie delegacji zagranicznej

Zagraniczne podróże służbowe pracowników firmy wymagają dokładnego udokumentowania i rozliczenia. Proces rozliczenia jest często skomplikowany. Poza zmieniającymi się stawkami kosztów poniesionymi podczas delegacji, na które składają się diety, płatności za noclegi i inne, problemów przysparza również dokonanie obrachunków dotyczących środków transportu. Zmieniają się one w zależności formy transportu, czy to lądowego, lotniczego, czy morskiego. Usługa firmy Your Tax pozwala na sprawne rozliczenie delegacji zagranicznej. Profesjonalni księgowi z Your Tax zajmą się delegacjami Twoich pracowników.

Rozliczanie delegacji krajowej

Częste podróże służbowe pracowników na terenie kraju muszą być regularnie rozliczane. Na rozliczenie delegacji krajowej składają się należności z tytułu poniesionych kosztów za transport, noclegi, wypłaty diet dla delegowanego pracownika oraz innych kosztów pokrewnych. Rozliczenie delegacji krajowej i związane z nim procesy wymagają księgowej biegłości. Specjaliści z Your Tax skutecznie i umiejętnie zajmą się rozliczeniem delegacji krajowych pracowników Twojej firmy.

Szkolenia dla kierowców i właścicieli firm

Mimo że Your Tax zajmie się dokumentowaniem ewidencji czasu pracy, najważniejszy obowiązek spoczywa na kierowcach oraz właścicielach firm. Odpowiednie wypełnienie dokumentów takich jak karta ewidencji czasu pracy przez kierowcę czy poprawne zachowanie na drodze (bez przekraczania limitów godzinowych) to absolutny fundament, jeśli chcesz by Twoja firma działała w granicach obowiązującego prawa.

Chcesz mieć pewność, że wszystkie procedury przebiegają w zgodzie z zapisami ustawowymi? Specjaliści z Your Tax przeszkolą Ciebie i Twoich pracowników. Dzięki nam ewidencja czasu pracy przestanie być skomplikowana. Kilka prostych zmian sprawi, że ten proces stanie się znacznie prostszy!

Dokumentacja kadrowo- płacowa

Z nami dokumentacja kadrowa i płacowa Twoich kierowców będzie zawsze pod kontrolą. Listy płac, ewidencja czasu pracy, rozliczenie delegacji, kontrola harmonogramu pracy i innych dokumentów… oto, czym m.in. możemy się zająć za Ciebie.

Your Tax oferuje kompleksowe rozwiązania dotyczące rozliczenia pracy kierowców. Skontaktuj się z nami i skoncentruj na swoim biznesie. Finansami i dokumentacją zajmiemy się my.